Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Хрещення Господнє (Богоявлення)

Хрещення Господнє (Богоявлення)

19 січня православний світ святкує Хрещення Господнє. Це одне з великих дванадесятих свят, яке святкується не менш велично, ніж Різдво Христове. Два цих свята -  Різдво і Хрещення - об’єднані між собою святками і складають єдине торжество – свято Богоявлення. Саме в єдності цих свят нам являються всі три особи Пресвятої Тройці. У вифлиємському вертепі прийняв природу людську Син Божий, але тільки на Хрещення Він явив Свою божественну сутність –  із небес «Дух Святий зійшов на Нього у тілесному вигляді, як голуб», і було чутно голос Бога Отця, «Який говорив: Ти Син Мій улюблений; у Тобі Моє благовоління !» (Лк.3,22).


Хрещення Іоана Предтечі мало на меті покаянний зміст і, проповідуючи, він говорив: «Я хрещу вас водою в покаяння, але Той, Котрий йде за мною, сильніший за мене; я недостойний понести взуття Його; Він хреститиме вас Духом Святим…(Мф.3,11). Тому коли безгрішний Син Божий на початку Свого служіння прийшов хреститися, Іоан не допускав Його і говорив: «Мені треба хреститися від Тебе…». На що Ісус відповів: «Так належить нам виконати всяку правду» (Мф. 3,14-15) – і прийняв хрещення. Преподобний Іоан Дамаскин говорить, що Господь хрестився не тому, що Сам мав потребу в очищенні, але щоб «через води взяти на Себе гріхи світу», виконати закон, відкрити таємницю Святої Тройці, освятити «водну стихію» і, таким чином, подати нам приклад Хрещення.


Свято Хрещення Господнього – одне із самих давніх свят християнської Церкви. Воно було встановлене ще за часів апостолів і мало назву «Епіфанія» – явлення, або «Феофанія» – Богоявлення.


Святкову Божественну Літургію звершив настоятель парафії протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої і свящ. Василя Білика. Наприкінці Літургії отець настоятель привітав парафіян з великим святом і наголосив, що Спаситель увійшов у води Йордану, щоб оновити змертвіле єство людське. Кожному віруючому, продовжив отець Сергій, який охрещується в ім’я Господнє, відкриваються небеса, і він вступає у таємниче благодатне єднання з Отцем, Сином і Святим Духом. 


У пам’ять про те, що Спаситель своїм Хрещенням освятив воду, на це свято відбувається Велике освячення води. Чин цей звершується двічі - на Хрещенський сочельник (18 січня) й у самий день Хрещення Господнього.


Хрещенська вода у православних християн називається «агіасмою», що у перекладі з грецької означає «святиня». Віруючі люди ставляться до неї з особливим трепетом і зберігають її протягом року. Дари святої води перелічуються у молитві на освячення води: прощення гріхів, зцілення недугів, знищення демонів, просвітлення розуму…


Після завершення освячення води священики окропили тисячі вірян, які прийшли у цей день до храму на святкове богослужіння.  


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Пасхалія

28 квітня. Неділя

Вхід Господній у Єрусалим

Церковний календар

19 квітня. П'ятниця


Т. Вечеря

Прп. Іоана Ветхопечерника (VІІІ). Мчч. Феони, Христофора i Антонiна (303). Сщмч. Пафнутiя, єп. Єрусалимського. Свт. Георгiя, спов., єп. Антиохiї Писидій­ської (813–820). Свт. Трифона, патр. Константинопольського (933). Прп. Никифора, iгумена.

детальніше...

20 квітня. Субота


В. Пятниця

Мч. немовляти Гавриїла Бєлостоцького

Прп. Феодора Трихини. Прп. Олександра Ошевенського (1479). Мч. немовляти Гавриїла Бєлостоцького (1690). Свтт. Григорiя (593) i Анастасiя Синаїта (599), патрiархiв Антиохiйських. Прп. Анастасiя, iгум. Синайської гори (695).


детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя