Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


УПЦ Київський Патріархат: Офіційний веб-сайт — www.cerkva.info


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Свято-Введенському храму передана частинка мощей святителя Луки Кримського

Свято-Введенському храму передана частинка мощей святителя Луки Кримського

16 лютого громада Свято-Введенської парафії, що знаходиться у Святошинському районі м. Києва (б-р Р. Роллана, 10а) отримала у дар велику святиню – частинку мощей святителя Луки Кримського (Войно-Ясинецького).


На передодні неділі про митаря і фарисея, під час Всенічного бдіння, настоятель храму – протоієрей Сергій Петленко, виніс з вівтаря ікону святителя Луки Кримського з частинкою мощей для загального поклоніння. Парафіяни, які прийшли цього дня до храму, зустріли святиню у стані високого духовного піднесення.


Перший молебень перед святинею відбувся у неділю, 24 лютого. Прийти вшанувати і прикластися до святої реліквії можна у будь-який час. Святиня залишиться у храмі на постійне зберігання.


До святителя Луки Кримського звертаються із проханнями про допомогу від безпліддя і зцілення від найсерйозніших захворювань. Однак зауважимо, що деякі християни приходять до церкви, як в аптеку за ліками. Але потрібно пам’ятати, що зцілюється лише той, хто вірить.


Ви можете також прикластись ще й до інших святих угодників Божих, мощі яких знаходяться у Свято-Введенському храмі, звертаючись до них за допомогою і підтримкою.


ДОВІДКА:


Святитель Лука – знаний і шанований усіма християнами світу. Його праведне життя, турбота про інших, лікарська діяльність – гідні всенародної почесті і Небесного визнання. Лука став професором медицини, був духовним наставником, єпископом і архієпископом, вів активну хірургічну практику, сприяв заснуванню Вищої Медичної школи, регулярно відвідував богослужіння, був активним мирянином. А його монографія «Нариси гнійної хірургії» стала настільною книгою лікарів.


Святий угодник Божий Лука, що просяяв у сонмі святих Церкви Христової як сповідник, явив собою образ доброго пастиря, що зцілював недуги душевні та тілесні, показав приклад служіння архипастиря та лікаря. Його богословські трактати пробуджують віру та переконують тих, що сумніваються, в істинності буття Божого, розбиваючи вщент різні псевдонаукові теорії. Своїм подвигом святитель показав, що таке несіння хреста Христового.


Архиєпископ Лука (в миру Валентин Феліксович Войно-Ясенецький) народився в Керчі 27 квітня 1877 року. Закінчивши гімназію та роздумуючи про вибір життєвого шляху, він вирішив, що має займатись тим, що буде корисним для стражденних, і обрав медицину. По закінченні університету майбутній святитель займався медичною практикою та науковими дослідженнями. У 1920-х роках він працював хірургом у Ташкенті, беручи активну участь у церковному житті, відвідував засідання церковного братства. Слова єпископа Ташкентського Іннокентія: «Доктор, вам надо быть священником» він сприйняв як Боже покликання. Після трирічного служіння в сані ієрея отець Валентин приймає чернечий постриг з іменем апостола, євангеліста та лікаря Луки. 30 травня 1923 року відбулась таємна хіротонія його в єпископа. З цього часу починається хресний шлях владики як сповідника. Численні арешти, тортури та заслання не послабили ревності святителя у виконанні архипастирського служіння та служіння людям як лікаря.


З 1946 по 1961 роки владика Лука був правлячим архієреєм Кримської єпархії. Помер Преосвященіший Лука 11 червня 1961 року в День Усіх Святих. Але пастир не полишив своєї пастви. Його молитвами здійснювались численні чудесні зцілення. 1996 року відбулось віднайдення святих останків архиєпископа Луки, котрі у наш час почивають у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Сімферополя. Бог молитвами святителя Луки хай подасть і нам сили у несенні свого хреста та доброму сповіданні Святої Православної віри.


Розклад богослужінь

 

Вечірнє богослужіння 

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.


Зібрано громадою для Української Армії:


79 340 грн.


Церковний календар

16 січня. Вівторок


прор. Малахія

мч. Гордій

Прор. Малахії (400 р. до Р. Х.). Мч. Гордія (ІV).

17 січня. Середа


Собор 70-ти апостолів

ап. Яків

ап. Марк

Собор 70 апостолів: Якова, брата Господнього, Марка і Луки, євангелістів, Клеопи, Симеона, Варнави, Іосії, званого Юстом, Фадея, Ананія, Стефана, Филипа, Прохора, Никанора, Тимона, Пармена, Тимофія, Тита, Филимона, Онисима, Єпафраса, Архипа, Сили, Силуана, Крискента, Криспа, Єпечета, Анд­роніка, Стахії, Амплія, Урвана, Наркиса, Апелія, Аристовула, Родіона (Іро­діона), Агави, Руфа, Асинкрита, Флегонта, Єрма, Патрова, Єрмія, Ліна, Гайя, Філолога, Лукія, Ясона, Сосипатра, Олимпа (Олимпана), Тертія, Ераста, Куарта, Євода, Онисифора, Климента, Сосфена, Аполлоса, Тихика, Єпафродита, Карпа, Конд­рата, Марка, сина Варнави, Зіни, законника, Аристарха, Пуда, Трофима, Марка, Артеми, Акили, Фортуната, Ахаїка. Дионисія Ареопагіта і Симеона Нигера. Прп. Феоктиста, ігум. Кукума Сикелійського (800). Свт. Єв­стафія І, архиєп. Сербського (бл. 1285). Прп. Ахили, дияк. Печерського, в Дальніх печерах (ХІV). Прмч. Зосими і мч. Афанасія (ІІІ–ІV).

Парафіяльна школа

Публікації

Патриарх Филарет: Украинская церковь никогда не вернётся к Московскому патриархату

Патриарх Филарет пояснил: "Видите, как Москва обманывает? Ей доверять нельзя..."

Щодо Собору РПЦ

Вже вкотре Московія продемонструвала зверхність та невігластво до Української Церкви й нашого народу.

Патриарх Филарет о путинской пропаганде: "Чужую историю присваивают себе и землю хотят присвоить"

Украина миролюбивая держава, и не мы нападали на Россию, а наоборот...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя