Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Головна - Історія парафії -

ІСТОРІЯ СВЯТО-ВВЕДЕНСЬКОЇ ПАРАФІЇ

   Будівництво храмів на землі було осяяне благословенням Божим, що засвідчує нам Святе Писання. Господь Сам звелів будувати храми і обіцяв перебувати у них: «І влаштують вони Мені святилище, і буду перебувати серед них … (Вих. 25,8)».

   Є багато місць на землі, де прославляються Господь Вседержитель, Пресвята Богородиця і святі угодники Божі. Серед них осяяна світлом промислу Божого і Свято-Введенська парафія Святошинського району м. Києва.

   Історія нашої парафії не є давньою, проте кожен крок у її становленні незабутній.

  Бажання збудувати православний храм на Микільській Борщагівці, житловому масиві на околиці Києва, виникало у багатьох людей. Однак для втілення у життя такого благого наміру, як будівництво дому Божого, одного бажання замало.

  І от, на Великдень, 30 квітня 2000 року міське управління у справах сім’ї та молоді проводило святкову акцію «Великодні дзвони». Керівник управління, депутат Київради Олександр Кулик, звернувся до мешканців району з пропозицією – побудувати на цьому місці (бульв. Р. Роллана) храм Божий. Із закликом про створення парафії зі сцени звернувся і священик Сергій Петленко. Протягом двох годин - доки тривав святковий концерт - на підтримку цієї святої справи було зібрано більше 800 підписів.

  Депутат Київради Олександр Кулик з отцем Сергієм вибрали місце для майбутнього церковного комплексу на бульварі Ромена Роллана. Так  непросте питання щодо розміщення Свято-Введенського храму було вирішене. О.Кулик та отець Сергій подали до Київради та райради звернення про виділення земельної ділянки та запрошення на встановлення й освячення хреста. Відмови від державних організацій не надійшло, а тому було прийнято рішення про дату встановлення та освячення хреста на місці майбутнього будівництва церкви та каплиці на бульварі Ромена Роллана, 10-а.

  Провівши попередні консультації з благочинним району протоієреєм Валерієм Семанцом та ієреєм Сергієм Петленком,  Олександр Кулик ініціював скликання установчих зборів громадян, на яких і було засновано релігійну громаду парафії “Введення в храм Пресвятої Богородиці” Української Православної Церкви Київського Патріархату. Новостворена громада отримала благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на реєстрацію. Настоятелем парафії був призначений священик Сергій Петленко. Головою парафіяльної ради було обрано  Олександра Кулика.

  22 липня 2000 року на місці новобудови на кошти, виділені першими жертводавцями - ЗБК Півд. – Західна залізниця (директор - Андрій Лаврович Коваленко),  був встановлений хрест, який освятив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Наступна реєстрація релігійної громади поклала початок повноцінній діяльності Введенської парафії.

  Будівництво великої церкви вимагає багато часу і значних фінансових затрат. Першим кроком до здійснення величного будівництва стало зведення каплиці. Будівельні роботи велися завдяки благодійним коштам доброчинців протягом року – з осені 2000 до осені 2001 року.  Будівництво каплиці підтримали народний депутат України Володимир Бондаренко, депутат Київради Олександр Кулик, голова Святошинської райради Володимир Мазепа, підприємства м.Києва – ЗАТ ППСФ «Атлант» (директор В. В. Каган), ТОВ ТК «Борщагівський» (ген. директор В. В. Колодій і директор Б. В. Колодій), ТОВ «СТС» (директор В. П. Костенко), ЗБК Півд. – Західна залізниця (директор А. Л. Коваленко), ЗАТ «Фомальгаут» (директор С. П. Єршов), ТОВ «Альянс» (директор С.Савченко).  Одночасно свої посильні пожертви у розбудову нашої каплиці вносили й багато інших парафіян.

  Попри невеликі розміри, храм вийшов ошатним і затишним. 30 листопада 2001 року каплицю освятив Святійший Патріарх Філарет. Та головне – у новому храмі розпочалися регулярні богослужіння, а водночас постійне зростання кількості вірян і підтримка парафії жертводавцями. Та це й не дивно, адже парафіяльне господарство постійно потребує великих витрат, і тому необхідність у спонсорській допомозі завжди залишається актуальною.

   З часом громада відчутно збільшилась, і у храмі-каплиці вже не могли вміститися всі парафіяни, які приходили на службу Божу. Постало питання будівництва нового, вже значно більшого храму.

   У березні 2003 року настоятель парафії отець Сергій звернувся до архітекторів із замовленням проекту нового великого храму, який планувалося збудувати поряд із каплицею, на місці освяченого хреста.

  Проект храму  і всього церковного комплексу був розроблений архітекторами О. І. Кутовим і О. С. Слєпцовим ( ТОВ «Ліцензіарх»). Великий храм спроектований у стилі українського бароко. Хрест над величною пятибанною спорудою хрестоподібної форми довжиною 25 м, шириною 18 м піднесеться на висоту 35 м. Три роки пішло на виготовлення необхідної проектної документації та її погодження настоятелем о.Сергієм у численних державних інстанціях.

   Паралельно з підготовкою до великого храмового будівництва у травні 2004 року було закладено й освячено фундамент під спорудження парафіяльної недільної школи, де діти й дорослі матимуть можливість вивчати Закон Божий. А поки її не збудували, з осені 2004 року церкві для навчальних потреб на благодійних засадах було надане приміщення неподалік храму.

   У травні 2007 року розпочалися роботи з підготовки будівництва основної споруди церковного комплексу, а вже у червні будівельники взялися до фундаменту. Усі літні місяці велися роботи з монтування фундаментних блоків. Будівельні роботи проводила генпідрядна організація ТОВ «Добробуд-М» (директор С. М. Марчук).

  Після закінчення першого етапу робіт із фундаментом настав час освятити його. На запрошення настоятеля парафії 29 вересня 2007 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет здійснив чин закладення і освячення наріжного каменя  майбутнього храму.

   У липні 2008 року за фінансової підтримки жертводавців на територію будівництва було завезено першу партію будівельного матеріалу для стін майбутнього храму. А вже у серпні почалося зведення і самої наземної частини. Вже протягом першого року будівництва стіни виросли майже на триметрову висоту. За останній місяць літа і осінь у стіни новобудови було вкладено майже 60 тисяч цеглин - а всього  ж за робочим проектом на зведення храму тільки самої цегли необхідно майже 300 тисяч одиниць.  Послідовна реалізація масштабного будівельного проекту: розробка проектної документації, виготовлення робочих креслень, закупівля будматеріалів, проведення будівельних робіт тощо, - була б неможливою без постійної благодійної підтримки жертводавців - ТОВ «Фавор» (директор Р. В. Михайлова), ТОВ «Контакт-інвест» (директор Є. Є. Чернецький), ТОВ ТК «Борщагівський»  (Василь і Богдан Колодії), консалтингової компанії «САН» (Сергій і Андрій Шкурати), ЗАТ «Форум-ДС» (ген. директор Є. А. Долгов), а також щоденної молитовної та фінансової допомоги численних парафіян.    

   Паралельно із будівництвом великого храму на території церковного комплексу не припиняється  спорудження і впорядкування недільної школи.

   На жаль, несприятлива економічна ситуація у світі в цілому та в Україні зокрема позначилися на цьогорічних темпах будівництва.  Однак, незважаючи на складне фінансове становище як у державі, так і у нашій парафії, будівельний майданчик не був законсервований – поточні роботи з Божою допомогою тривають і нині. Це стало можливим, зокрема, завдяки участі сотень наших парафіян у благодійній постійно триваючій акції “Іменна цеглина”.

  На сьогодні наша парафія живе і дихає в єдиному організмі Тіла Христового. І віруючі, які приходять до  храму, відчувають душею присутність Господа, Божої Матері, святих ангелів і угодників Божих. Тут вони очищуються й оновлюються у церковних таїнствах, у яких на них завжди сходить спасительна благодать Святого Духа.

  Ми маємо надію, що наш церковний комплекс стане не тільки церковно-архітектурним центром району, але і освятить духовним світлом, любов’ю і теплом всіх тих, хто буде приходити до нього.  

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Пасхалія

28 квітня. Неділя

Вхід Господній у Єрусалим

Церковний календар

20 квітня. Субота


В. Пятниця

Мч. немовляти Гавриїла Бєлостоцького

Прп. Феодора Трихини. Прп. Олександра Ошевенського (1479). Мч. немовляти Гавриїла Бєлостоцького (1690). Свтт. Григорiя (593) i Анастасiя Синаїта (599), патрiархiв Антиохiйських. Прп. Анастасiя, iгум. Синайської гори (695).


детальніше...

21 квітня. Неділя


Сщмч. Януарiя, єп.

Мч. Феодора, що в Пергiї, матерi його Филипiї, Диоскора, Сократа i Дионисiя

Сщмч. Януарiя, єп., i з ним мчч. Прокула, Соссiя i Фавста, дияконiв, Дисидерiя, читця, Євтихiя i Акутiона (бл. 305). Мч. Феодора, що в Пергiї, матерi його Филипiї, Диоскора, Сократа i Дионисiя (138–161). Мчч. Ісаакiя, Аполлоса i Кiндрата (303). Свт. Максимiана, патрiарха Константинопольського (434).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя