Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


УПЦ Київський Патріархат: Офіційний веб-сайт — www.cerkva.info


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Спогади про доброго пастиря

Спогади про доброго пастиря

В 2018 році виповнюється десять років, як відійшов із земного життя один з найстарших духовних пастирів Васильківщини – протоієрей Миколай Вишенський (1936-2008).
Дев’ятого вересня 2008 року, на 73-му році життя перестало битися серце настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Кожухівки – протоієрея Миколая Вишенського. Тридцять три роки ревно і щиро служив він Церкві Христовій у сані священика, здобувши сердечну прихильність і глибоку пошану серед парафіян та всіх тих, хто знав його особисто.
Народився отець Миколай у с. Новосілки Кагарлицького району на Київщині 15 січня 1936 року. Після закінчення школи проходив строкову військову службу в Збройних силах. Демобілізувавшись, отримав світську освіту і деякий час працював на різних посадах будівельної галузі, починаючи від майстра і закінчивши начальником дільниці БМУ. Але будучи глибоко віруючою людиною продовжував шукати Бога і відчував себе інструментом в руках Господніх. Тому подальша доля отця Миколая була вирішена. Залишивши світські посади й славу світу цього, він вступає до Одеської духовної семінарії, яку в 1972 році закінчує з відзнакою. І того ж року він вступає до Московської духовної академії.
У 1975 році в Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва був рукоположений в сан священика єпископом Варлаамом (Ільющенко) і призначений настоятелем відразу двох храмів Васильківського благочиння на Київщині: Свято-Михайлівського храму с. Кожухівка (1820р.) і Свято-Онуфріївського храму с. Липовий Скиток (1705р.). Знадобилося дуже багато сил і терпіння, щоб підтримувати в належному стані дві напівзруйновані дерев’яні церкви. Це було потрібно ще й для того, щоб влада для них зберегла статус історичних пам’яток. У храмах небуло опалення, і взимку, при великих морозах, навіть не кожний міг вистояти всю літургію. Прийнявши храми в аварійному стані, отець Миколай доклав багато зусиль для їхньої реставрації. Цим він заслужив велику повагу, як від священноначалія, так і серед парафіян. За часів радянської влади, в богоборницькі часи, настоятель неодноразово відстоював храми від закриття.
Після розпаду Радянської імперії, із здобуттям Україною незалежності, протоієрей Миколай Вишенський був одним із перших на Київщині, хто підтримав тодішнього Блаженнійшого митрополита, а нині Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та його ідею – створення Помісної Церкви в Україні. Отець Миколай доклав чимало зусиль для утвердження й роз’яснення ідеї автокефалії на початку 90-х років минулого століття, у період становлення Української Православної Церкви Київського Патріархату на Київщині.
Як настоятель двох храмів і духовний опікун над багатьма навколишніми селищами, отець Миколай був невтомним працівником і ревним пастирем на ниві Христовій, готовий на всякий послух на благо святої Православної Церкви. За свою ревну пастирську діяльність удостоєний багатьох архієрейських нагород. Парафіяни поважали свого пастиря за щире серце і добре батьківське ставлення до них. Він був освіченим і ерудованим священиком, і кожний хто приходив до нього за порадою й втіхою, не залишався без підтримки й розради. Про те свідчать ті факти, що за молитовною підтримкою і духовними настановами приходили й приїздили християни за десятки кілометрів не тільки із Васильківщини, але й жителі Києва, Фастова, Макарова, Броварів, Білої Церкви та інших міст. Після звернення до Бога через отця Миколая, вони завжди отримували зцілення від духовних й тілесних недугів, адже він вкладав у молитву за паству, яку довірив йому Господь, усю свою душу. Ним було ініційовано та реалізовано декілька благодійних проектів, покликаних підтримати та допомогти тим, хто був соціально незахищений в суспільстві. За своє багаторічне пастирське служіння настановив і рекомендував на навчання в духовні школи багатьох кандидатів в священство, які, отримавши різні ступені священства, сьогодні несуть обов’язки священнослужителів на ниві Христовій. 
Протоієрей Миколай Вишенський і справді був непересічною особистістю, тому ставлення до нього було різним. Якщо у одних він викликав повагу й шанування за своє благочестя, то в інших, які не сприймали його відсторонення від матеріальних й тимчасових земних благ, - осудження та зневагу. Але його пастирська діяльність і особистий духовний подвиг нікого не залишали байдужим. Це був священик, який більше турбувався про храм і парафіян, ніж про особисте життя.
Згадуючи в річницю про життєвий шлях отця Миколая і вшановуючи його світлу пам'ять, ми віримо в те, що Господь наш Ісус Христос воздасть йому таку нагороду, якої він справді заслуговує за своє віддане і ревне служіння Церкві Христовій.
Усі ті, хто знав, любив і поважав духовного наставника – протоієрея Миколая Вишенського, молитовно приєднуються до нас у зверненні до Милосердного Господа за вічний спокій його душі.
Клірик храму «Введення в храм Пресвятої Богородиці», протоієрей Григорій Фоя, кандидат богослов'я.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

25 червня. П'ятниця


прп. Онуфрій Великий


прп. Петро Афонський

Прп. Онуфрiя Великого (ІV). Прп. Петра Афонського (734). Знайдення мощей (1649) та друге прославлення (1909) блгв. кн. Анни Кашинської. Прп. Арсенiя Коневського (1447). Прп. Онуфрiя Мальського, Псковського (1492). Прпп. Вассиана та Іони Пертомiнських, Соловецьких (1561). Прпп. Онуфрiя i Авксентiя Вологод­ських (ХV–ХVІ). Прп. Стефана Озерського, Комельського (1542). Прпп. Іоана, Андрiя, Іраклемона i Феофила (ІV).

детальніше...

26 червня. Субота


мц. Антоніна


прпп. Андронік і Сава Московські

Мц. Акилини (293). Свт. Трифилiя, єп. Левкусiї Кіпрської (бл. 370). ­Прп. Андро­ніка (1395) i Сави (ХV) Московських. Мц. Антонiни (284–305). Прп. Анни (826) i сина її Іоана.

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя