Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Дорогі брати і сестри!
Вітаємо Вас з Різдвом Христовим та Новим 2021 роком!
Цей пройдешній рік був строкатий, нелегкий та непередбачуваний для багатьох із нас. Але і за нього ми повинні дякувати Богові, за усі ласки, щедроти й випробування, які були подаровані нам протягом року. Незважаючи на наші немочі й слабкості, Господь завжди проявляв любов до нас і подавав усілякі дари за нашими потребами й зверненнями, бо Бог є Любов.
Щиросердечно бажаємо Вам у Новому році міцного здоров’я, мирного неба та злагоди у Ваших домівках.
Сподіваємося, що Божа благодать запалить у Ваших серцях вогонь любові, а Новий рік принесе здійснення найзаповітніших Ваших творчих задумів і сподівань.
Нехай над кожною родиною зійде Боже благословення, а благодатне світло Божественної любові буде з усіма Вами!
Христос народився! Славімо Його!
З повагою до Вас, настоятель з кліриками Свято-Введенського храму.
7 січня Православна Церква святкує одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове, духовно прославляючи Господа нашого Ісуса Христа. У цій назві розкривається догматичний зміст свята – втілення (народження в часі від Пречистої Діви Марії) Другої Іпостасі Пресвятої Тройці – Сина Божого, Споконвічного Отцевого Слова (Ін. 1: 1 – 2). Тому Церква в ірмосі 3-ої пісні першого канону на Різдво Христове стверджує: «Раніше віків від Отця народженому нетлінно Сину, і в останні дні від Діви безмужно втіленому, Христу Богу, взиваймо: Ти, що підніс ріг наш, свят єси, Господи». Знову в наших храмах лунають слова: «З нами Бог, розумійте народи і покоряйтеся, бо з нами Бог!»
19 січня Свята Православна Церква урочисто святкує одне з найбільших свят –Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення. Богоявлення (грец. Θεοφάνια), або Явлення (грец. Επιφάνια — Епіфанія) — одне з найдавніших християнських свят.
Хрещення Господнє від святого Іоана Предтечі описує святий євангеліст Матфей словами: «Хрестившись, Ісус вийшов зразу ж з води, – і ось, розкрились Йому небеса, і побачив Іоан Духа Божого, Котрий сходив, як голуб, і спускався на Нього» (Мф. 3:16). У цей час почувся голос Божий з неба: «Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління» (Мф. 3:17). Таким чином Бог, єдиний по природі та троїчний в іпостасях, явив Себе світу, через що свято Хрещення має назву Богоявлення.
Напередодні святкового богослужіння у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів, яке згідно церковного уставу розпочалося Великим повечір'ям. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої та прот. Василія Білика.
У день Хрещення Господнього, 19 січня 2021 року, святкову Божественну літургію звершив настоятель – протоієрей Сергій Петленко у співслужінні духовенства храму.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:
100230 грн.
Церковний календар
25 січня. Понеділок
Мц. Татіани і з нею в Римі замучених (226–235). Свт. Сави, архиєп. Сербського (1237). Прп. Мартиніана Бєлоєзерського (1483). Мч. Мертія (284–305). Мч. Петра Авесаломіта (309–310). Прп. Євпраксії, діви Тавенської (393). Ікон Божої Матері, званих “Акафістна” та “Молокоживителька”.
26 січня. Вівторок
Мчч. Єрмила та Стратоніка (бл. 315). Прп. Іринарха, затворника Ростовського (1616). Прп. Єлеазара Анзерського (1656). Мч. Петра Анійського (309–310). Прп. Якова, єп. Низибійського (350).
Парафіяльна школа
Публікації
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Чи варто нам любити за календарем?
Церква Христова повчає, що ми повинні любити своїх ближніх щодня, а не за певним графіком, чи календарним днем...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя