Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Висновок



 

Древня Церква є основою всього шляху розвитку який пройшла Православна Церква протягом двох тисячоліть свого існування. Саме в Древній Церкві формуються головні закони та інститути життя Церкви. Один з головних інститутів являється дияконство. При цьому слід зауважити , що предтечею дияконства Церкви Новозавітної було служіння левітів у Старозавітній Церкві. Левити як Богообраний рід здійснювали особливі обов`язки при скинії, а потім в Єрусалимському храмі. Якщо в часи Мойсея та часи формування Ізраїльської держави основним їх заняттям був догляд скинією під час її пересування, то в часи Давидові, а особливо після побудування храму левити зосереджують своє служіння безпосередньо в приношеннях жертв, пісне співах, підтримання , порядку в храмі та серед людей. Також на них покладають певні бюрократичні функції. Слід наголосити, що як Старозавітня Церква існувала в середовищі Боговибраного народу так і левити здійснювали своє служіння виходячи з ознаки походження та належності до окремого коліна. Новозавітня ж Церква повинна спасти всі народи „де немає ні елліна, ні юдея, ні обрізання, ні не обрізання, варвара, скіфа, раба, вільного...” (Кол. 3:11). Отже дияконське служіння в ній належить вже не по крові а за покликанням.

Виникнення Церкви Новозавітної її структуризація в апостольські часи безпосередньо і є початком дияконського служіння. Саме виникнення дияконського служіння викликане зростанням числа християн, а саме тертям між християнами, що походили з юдеїв з Єрусалиму та так званими елліністами, тобто євреї розселення. Святі апостоли навчені Святим Духом Який є головною Силою будівництва та розвитку Церкви, вирішили цю проблему шляхом обрання семи дияконів, чисельно наслідуючи структуру звичну для єврейського суспільства. Таким чином первинно на апостолів були покладені обов`язки, а саме з внутрішньо-соціальним життям Церкви. Безпосередньо перші диякони займались роздаванням Євхаристій них хлібів, вина та води під час агап.

З розвитком богослужіння диякони відіграють все більшу роль в структурі Церковного служіння особливо слід зазначити їх наближеність до єпископів, що іноді навіть ставало причиною внутрішньо-церковних конфліктів. Коли окремі диякони почали бачити себе ”попереду” пресвітерів

Важливим елементом дияконського служіння стає піклування про людей які потребували особливої уваги: сироти, вдови, бідні, хворі. Таким чином диякони всесторонньо брали участь у житті Церкви – служінні Богу і людям.

В перші ІІІ століття Церква прожила в умовах гоніння прикрасившись сонмом святих мучеників першим з яких оди з „семи” апостол архидиякон Стефан. Багато дияконів сподобилися подвигів ісповідництва та мучеництва. Як було зазначено вище особливою сторінкою історії Древньої Церкви є інститут дияконис. Який ймовірно виник лише в ІІІ столітті. Скоріше за все потреба в дияконисах з’являється через особливості Церковного життя, що стосувалося жінок. Так диякониси брали участь у хрещенні жінок, здійснювали нагляд за жінками в храмах, були присутні при приватних розмовах між жінками та священиком. Тобто диякониси були своєрідним моральним інститутом який стояв на сторожі внутрішньо-церковного благочестя. При цьому власне участь у богослужінні було мінімальне, а головне неможе бути й мови про здійснення дияконисами священнодій без керівництва й участі священиків (чоловіків). Таким чином будь-які думки про жіноче „священство” являються помилковими.

Таким чином інститут дияконства, що мав праобраз у Старозавітній Церкві безпосередньо виник у часи апостолів. Пройшов значну генезу у Древню Церкву і остаточно оформився і продовжує існувати в наш час виконуючи покладене на нього служіння в Святій Православній Церкві.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Пасхалія

05 травня. Неділя

Світле Христове Воскресіння, Пасха

Церковний календар

29 квітня. Понеділок


Дев’яти мчч. Кизицьких

Прп. Амфілохія Почаївського

Свт. Василiя, єп. Захолм­ського

Дев’яти мчч. Кизицьких: Феогнида, Руфа, Антипатра, Феостиха, Артеми, Магна, Феодота, Фавмасiя i Филимона (286–299). Прп. Амфілохія Почаївського (1971). Прп. Мемнона, чудотворця. Мчч. Диодора i Родопiана, диякона (284–305). Свт. Василiя, єп. Захолм­ського (ХVІ, Серб.). Мч. Іоана Валаха (Румун.).

детальніше...

30 квітня. Вівторок


Ап. Якова Зеведєєва

свт. Микити, єп. Новгородського

Свт. Ігнатiя Брянчанiнова, єп. Ставропольського

Ап. Якова Зеведєєва (44). Знайдення мощей свт. Микити, єп. Новгородського (1558). Свт. Ігнатiя Брянчанiнова, єп. Ставропольського (1867). Свт. Доната, єп. Єврiї (бл. 387). Знайдення мощей сщмч. Василiя, єп. Амасiйського (ІV). Мч. Максима.

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя