Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Коштовне каміння

Коштовне каміння




В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Господь наш Ісус Христос закликає Своїх послідовників, тобто християн: “Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше” (Мф. 6, 19–21).

Скарби на небі – це якості людської душі, що завжди залишаються з нею навіть і тоді, коли вона відходить на небо у вічне життя. У загробному житті найбільш потрібні для душі скарби, бо вони визначають її долю у вічності.

У житії преподобного Макарія Великого розповідається, як небесні скарби допомогли одній черниці стати на шлях істинний.

“...Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас!” – почувся голос за дверима келії. “Амінь”, – відповіла черниця Мононія. У келію ввійшов старець. Це був преподобний Макарій. З особливим наміром прийшов він до черниці. Мононія жила в монастирі з молодих років. Вона провадила спочатку побожний спосіб життя, але потім мало-помалу у неї з’явився великий недолік: вона полюбила багатство і стала ревно збирати його для своєї племінниці, яку збиралася видати заміж. Преподобний вирішив зцілити черницю від цієї хвороби.

“Я прийшов до тебе у справі, – почав Макарій. – Один купець продає два коштовних каменя надзвичайної краси: один – смарагд, а другий – яхонт. Чи не хочеш купити їх? Вони згодяться твоїй племін­ниці”.

Черниця з радістю погодилася на пропозицію старця, який у молодості був відомим майстром– гранувальником коштовного каміння, і передала йому п’ятсот золотих на купівлю каменів.

Преподобний старець попросив черницю зайти до нього, щоб отримати ці камені. Пройшло декілька днів. Черниця прийшла в монастир, де жив препо­добний Макарій. “Що ж ти хочеш побачити спочатку, – смарагд чи яхонт?” – спитав Макарій. “На твій розсуд”, – відповіла черниця. Тоді преподобний ввів її в кімнату. Убогі, криві, сліпі, каліки сиділи там і, спо­живаючи їжу, благословляли ім’я черниці Мононії.

“Ось твій яхонт, – показуючи на них, сказав преподобний черниці. – А це твій смарагд, – продовжив Макарій і відкрив двері у другу кімнату, де знаходилися хворі і старі жінки і теж молились Богу за здоров’я Мононії. – Якщо тобі не подобаються смарагд і яхонт, візьми назад свої гроші, а якщо подобаються, візьми їх собі, бо немає нічого коштовні­шого за ці камені”. Черниця, тремтячи, слухала слова преподобного і потім з тяжкими думками повернулась у свою келію.

Вночі тяжкі сни мучили черницю. Їй снилося, що вона померла, і за гріхи її потягли на вічні муки, і чийсь голос говорить їй: “Від цих жахів можуть визволити тебе смарагд і яхонт, що купив для тебе преподобний Макарій”. У страху прокинулася черниця, і з того дня колишньої Мононії не можна було впізнати: вона все своє багатство і всі свої сили стала витрачати на допомогу хворим і убогим.

Дорогі браття і сестри, ось що значить збирати собі скарби на небі. Цей приклад вчить нас, як треба жити на землі і готувати себе до вічного життя.

Амінь!


 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

06 травня. Понеділок


Прп. Іова Почаїв­ського

Прав. Іова Багатостраждального

Прп. Іова Почаїв­ського (1651). Прав. Іова Багатостраждального (бл. 2000–1500 до Р. Х.). Прп. Михея Радонезького (1385). Мчч. Варвара, воїна, Вакха, Калимаха та Дионисiя (бл. 362). Мч. Парфенія. Мч. Варвара, колишнього розбiйника.

детальніше...

07 травня. Вівторок


Жировицької (1470) iкони Божої Матерi

Прп. Нила Сорського

Давида Гареджийського

Згадування появи на небi Хреста Господнього в Єрусалимi (351). Мч. Ака­­кiя, сотника (303). Прп. Нила Сорського (1508). Прпп. Іоана Зедаз­нiйського та учнiв його: Авива, єп. Некреського, Антонiя Марткобського, Давида Гареджийського, Зинона Ілкатського, Фадея Степанцмидського, Ісе (Ієсея), єп. Цилканського, Йосифа, єп. Алавердського, Ісидора Самтавiйського, Михаїла Улумбiйського, Пирра Бретського, Стефана Хирського i Шио Мгвимського (VІ, Груз.).

Любецької (ХІ) та Жировицької (1470) iкон Божої Матерi.

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя