Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Про смирення

Про смирення




 


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


Дорогі браття і сестри!


Мірилом духовного зростання людини є її сми-
           рення. Чим вища за духом людина, тим вона смиренніша. І навпаки, – чим смиренніша, тим вища. Не правила, не поклони, не пости, не читання Слова Божого, а смирення наближає до Бога. Без смирення все (навіть найвеличніші подвиги) не тільки не корисне, але й може занапастити людину.


А в наш час нерідко можна бачити, що ледь-ледь людина трохи більше помолиться, частіше походить до храму Божого, дотримає піст – і вже вважає себе вищою за інших, осуджує ближніх, починає повчати, коли не просять, і таке інше, і цим показує свою духовну порожнечу і віддалення від Отця Небесного. Треба боятися високої думки про себе. Господь Ісус Христос говорить, що коли і все приписане створите (тобто виконаєте всі заповіді Божі), вважайте себе рабами негідними, тому що зробили лише те, що були зобов’язані зробити.


А спасіння є дар Божий для смиренних і упокорених серцем. Зі смиренням несумісні осудження ближніх і власна образливість. Якщо ми осуджуємо інших або ображаємося, коли вважаємо, що нас чим-небудь скривдили, то у нас зовсім немає ніякого смирення.


Святі щиро дякували тим, хто кривдив і ображав їх, оскільки саме завдяки перетерпінню образ вони вчилися смирення. Матір Божа стверджує, що Господь обрав Її через Її смирення. “Зглянувся (Він) на смирення раби Своєї” (Лк. 1, 48), – говорить Вона своїй родичці Єлисаветі. Сам Господь закликає усіх навчитися від Нього смирення. “Навчіться від Мене, – говорить Він, – бо Я лагідний і смиренний серцем” (Мф. 11, 29). 


Не посту, не молитви, навіть не любові до ближнього, а саме смирення треба вчитися у Спасителя. Тільки через смирення людина стає єдиною духом із Христом, який упокорив себе до обпльовувань, ганьби і хресної смерті.


Само собою зрозуміло, що ми зобов’язані усіма силами намагатися виконати і всі заповіді Божі, однак без смирення вони стають для нас марними або навіть шкідливими.


Не треба ставити перед собою ніяких великих завдань, а завжди і в усьо­му необхідно утримуватися від зла, від порушень зовнішніх і внутрішніх заповідей і спонукати себе до роблення добра. Хоча і з великими зусиллями і внутрішньою боротьбою, однак необхід­но намагатися робити не як нам хочеться, а як велить Господь у святих заповідях. Недарма сказано в Євангелії: “Царство Небесне силою здобувається ” (Мф. 11, 12).


До цього додається ще “терпіння скорбот і хвороб”. Нерідко буває так, що людина духовно гине, і після смерті на неї чекають пекельні муки. Але Бог не хоче смерті грішника і посилає йому милість Свою у вигляді хвороб і страждань. Людина не слухала Слова Божого, і тому треба було вжити сильний засіб, щоб відірвати її від чогось погибельного. Цей засіб і змушений був послати Господь. Отже треба не ремствувати на Бога, не сумувати, а дякувати Йому за милість і турботу про наше спасіння. Сказано у Слові Божому: “Кого Бог любить, того і карає, як батько улюбленого сина” (Пр. 3, 12).


Ми не повинні ображати Бога невдячністю за Його милості. Щоб здобути нерозсіяну молитву, треба смиритися перед Богом і людьми. Без смирення людина завжди буде розсіюватися перед Богом і людьми. Треба не сумувати і зневірятися, а терпіти і чекати милості Божої, а також вважати себе негідним дарувань Божих. Воіс­тину за своєю гріховні­стю усі ми не тільки недостойні Його милостей, але недостойні й вимовляти ім‘я Боже.


Будемо ж постійно пам’ятати слова апостола: “Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать” (Як. 4, 6).


Амінь!


 




 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

06 травня. Понеділок


Прп. Іова Почаїв­ського

Прав. Іова Багатостраждального

Прп. Іова Почаїв­ського (1651). Прав. Іова Багатостраждального (бл. 2000–1500 до Р. Х.). Прп. Михея Радонезького (1385). Мчч. Варвара, воїна, Вакха, Калимаха та Дионисiя (бл. 362). Мч. Парфенія. Мч. Варвара, колишнього розбiйника.

детальніше...

07 травня. Вівторок


Жировицької (1470) iкони Божої Матерi

Прп. Нила Сорського

Давида Гареджийського

Згадування появи на небi Хреста Господнього в Єрусалимi (351). Мч. Ака­­кiя, сотника (303). Прп. Нила Сорського (1508). Прпп. Іоана Зедаз­нiйського та учнiв його: Авива, єп. Некреського, Антонiя Марткобського, Давида Гареджийського, Зинона Ілкатського, Фадея Степанцмидського, Ісе (Ієсея), єп. Цилканського, Йосифа, єп. Алавердського, Ісидора Самтавiйського, Михаїла Улумбiйського, Пирра Бретського, Стефана Хирського i Шио Мгвимського (VІ, Груз.).

Любецької (ХІ) та Жировицької (1470) iкон Божої Матерi.

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя