Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Про почуття сорому, що охороняє нас

Про почуття сорому, що охороняє нас




 


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


Дорогі браття і сестри!


“Наготи сестри твоєї… не відкривай”, – говорить 
           Господь (Лев. 18, 9). Закон Божий забороняє оголювати чуже людське тіло. Свята нагота першої людини Адама, в його блаженному стані в раю, не мала потреби в одязі. “Соромітні члени не були такими до гріха” (Блаж. Августин). Люди були нагими і не соромились. Але ця свята невинність була загублена Адамом через гріхопадіння. І, як наслідок цього падіння, в людині, позбавленій благодаті Божої, виникло почуття сорому…  “І зробив Господь Бог Адамові та його дружині одяг з шкіри і вдягнув їх” (Бут. 3, 21), бо сором охопив грішну природу людини.


Почуття сорому, яке виникло в людській природі, вкладене в неї Богом. Почуття сорому властиве кожній нормальній людині. Воно полягає в тому, що людина не може бачити наготу іншої людини, так само як і свою наготу не дозволяє бачити іншим. Почуття сорому зберігається у людини доти, доки людина не опустилася до стану тварини.


Сором – велике благо, дане Богом людині. Він стримує людей від моральних падінь. Ті, хто переступають цей закон, ображають Бога. Діти Ноя, Сим і Яфет, прикрили наготу батька свого і за це одержали нагороду, благословення, а Хам посміявся над наготою батька і був проклятий (Бут. 9, 20-27).


Втрата сорому веде людину до тяжких наслідків. Відкидаючи почуття сорому, людина відкидає саме поняття гріха. Вбивство та інші тяжкі злочини для людей, які втратили сором, перестають бути гріхом і злочином перед Богом.


 Люди, які перемогли в собі сором, – починаючи від манекенниць і фотомоделей до керівніків, рядових співробітників і розповсюджувачів відповідних видань, кінорежисерів і акторів, а також тих, хто дивиться їхню продукцію, – є в душі потенційними вбивцями.


Відкривання чужої наготи є злочином перед Богом ще й тому, що воно викликає в людині підсвідоме почуття потягу до особи іншої статі, тобто викликає в людині гріховне відчуття похоті. Бог установив для людей законне і чисте подружнє життя, в якому тілесний союз чоловіка і дружини освячується і одухотворяється несенням спільного життєвого хреста і вірністю один одному до смерті.


Господь звелів покладати край у собі беззаконним плотським почуттям. “…Всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, – каже Господь, – вже вчинив перелюб з нею в серці своєму” (Мф. 5, 28). Тому розпалювання цих почуттів, особливо у підлітків, – через друковану продукцію, покази кінофільмів по телебаченню, непристойні оголення тіла на показ людям, – призводять до гріха.


Підштовхування людей до гріха називається спокушанням. А Господь наш Ісус Христос сказав: “Хто спокусить одного з малих цих, що вірують у Мене, тому краще було б, якби повісили йому жорно млинове на шию і потопили його в морській глибині” (Мф. 18, 6).


Продукцію морального розтління дивляться підлітки, в результаті чого народжується гріх. Обіцяне Богом покарання неминуче спіткає всіх, хто в цьому бере участь. Коли діти і підлітки бачать, що оголення людського тіла є нормою життя і не викликає у батьків осуду, тоді в їхні душі входить звичка до гріха, яка потім приводить до різного роду злочинів.


Церква закликає усіх людей зберігати в собі почуття сорому. Він охороняє нас від гріха і морального розтління. Будемо ж утримуватись від усього того, що поступово вбиває в наших душах почуття сорому.


Амінь!


 




 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

06 травня. Понеділок


Прп. Іова Почаїв­ського

Прав. Іова Багатостраждального

Прп. Іова Почаїв­ського (1651). Прав. Іова Багатостраждального (бл. 2000–1500 до Р. Х.). Прп. Михея Радонезького (1385). Мчч. Варвара, воїна, Вакха, Калимаха та Дионисiя (бл. 362). Мч. Парфенія. Мч. Варвара, колишнього розбiйника.

детальніше...

07 травня. Вівторок


Жировицької (1470) iкони Божої Матерi

Прп. Нила Сорського

Давида Гареджийського

Згадування появи на небi Хреста Господнього в Єрусалимi (351). Мч. Ака­­кiя, сотника (303). Прп. Нила Сорського (1508). Прпп. Іоана Зедаз­нiйського та учнiв його: Авива, єп. Некреського, Антонiя Марткобського, Давида Гареджийського, Зинона Ілкатського, Фадея Степанцмидського, Ісе (Ієсея), єп. Цилканського, Йосифа, єп. Алавердського, Ісидора Самтавiйського, Михаїла Улумбiйського, Пирра Бретського, Стефана Хирського i Шио Мгвимського (VІ, Груз.).

Любецької (ХІ) та Жировицької (1470) iкон Божої Матерi.

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя